Články

Vodácký závod znova po roce

Vodácký závod znova po roce


Porta Bohemica 2008
Všechny přátele sportu bychom chtěli pozvat na vodácký závod „Porta Bohemica“. Po delší době se tradice pořádání vodáckého závodu na sportovních rychlostních pramicích a hlídkách vrací i k nám do Lovosic… Sami si pročtěte malý nástin do historie z roku 2007. Budeme se snažit, aby závod proběhl stejně tak lehce, jako v roce 2007.
Celé to vypuklo v pátek podvečer, kdy začaly přijíždět kluby z celé České republiky. Ubytovány byly na lovosickém koupališti ve vlastních stanech. Jistě víte, že tento víkend od 21.4. - 22.4.2007 se ozývaly poslední záchvěvy zimy a přišly mrazíky do mínus tří stupňů. Nikdo neumrzl…
Letos závod proběhne v měsíci květnu, takže se závodníci budou těšit z teplejšího počasí. V pátek večer se konala prezentace závodníků v hostinci loděnice. Zjištění počtu posádek nám přineslo příjemný pocit, že po delší době se k nám vodáci rádi vracejí. Dále večer pokračoval zahříváním v hostinci. Děti se zdržovaly u táborového ohně a sdělovaly si zážitky z dob mimo sezónu, kdy se neviděly. V sobotu se soutěžilo ve třech disciplínách - slalom, sprint a plavání. Není třeba vysvětlovat, že den to byl náročný. Po plavání v lovosickém bazénu měli závodníci připravenou taneční zábavu s živou hudbou. Tu vodáci vřele ocenili. Druhý den nijak závodníky nešetřil. Naskytla se jim jedinečná možnost projet při sjezdu s vloženou střelbou bránou Čech („Porta Bohemica“).
Průběh závodu v sobotu a neděli natáčela regionální televize. Při vyhlášení byli vítězní závodníci oceněni krásnými cenami od sponzorů, diplomy a medailemi. Po vyhlášení začalo loučení vodáků z různých klubů. Vidět a slyšet byly gratulace, polibky, přání šťastného návratu do Plzně, Čelákovic, Náchoda, Starého Kolína, Řevnic a dalších míst. Největším oceněním celého víkendu byla spokojenost závodníků i pořadatelů.
V Lovosicích se znova po roce budou měřit síly 24. 5. – 25. 5. 2008. Průběh závodu s časovými intervaly vyjde v dalším čísle. Lze ho též nalézt v propozicích na našich stránkách http://lodenice.velkyweb.cz/
Klub vodáků Lovosice, Lenka Joachimsthalerová


Mistrovství České republiky ve vodáckém víceboji se konalo v Lovosicích


O víkendu 13.6. - 14.6. 2009 lovosičtí vodáci hostili ostatní kluby, které přijely z různých koutů republiky. Bylo zde vidět i slyšet závodníky z Rajhradu, Cvrčovic, Karviné, Kolína, Náchoda, Čelákovic, Plzně, Řevnic a samozřejmě i Lovosic.
V pátek večer byla připravena zábava s hudební produkcí skupiny Paradox. Následující dny se závodníci tradičně utkali ve vodáckém víceboji zahrnujícím: devítikilometrový sjezd s vloženou střelbou, sprint, slalom a plavání. Bylo možno sledovat rozdílné výkony jednotlivých posádek. Zkušenější závodníci předváděly excelentní představení na vodě, zatímco začínající posádky ho předváděly též, a to jiným, ale neotřeným způsobem.
Z lovosického oddílu bojovala posádka žáků a žen. Po zvládnutí náročného víkendu si na stupínky vítězů vylezli jen ti nejlepší. Naši lovosičtí žáci bojovali s velkou vervou, ale pro vítězné místa budou muset ještě načerpat více zkušenností. Ženám se podařilo vystoupit na nejvyšší stupínek hned dvakrát. Jednou jako mistryně České republiky a podruhé převzít Český pohár za výsledky celé vodácké sezóny.
Díky pomoci pořadatelů, pomocníků, sponzorů a pěstem fandilů se závody vydařily báječně.

Sponzoři:
HIKO Sport, Hudy sport, hudební skupina Paradox, Spojmat-Otto Hanuš, Foto-Trend s.r.o.-Lovosice, Gerhard Horejsek a spol. s.r.o., Opavia-LU a.s., Jindřich Chramostil,PeHaK v.o.s.- Radek Krajíček, Břetislav Dvořák-obchod s textilem DUHA, BESEDA Lovo s.r.o. - pizza bar, Lovochemie a.s.-Lovosice, Apollo Print s.r.o. Lovosice, Václav Ušák-Lékárna Paracelsus, Unima Plus s.r.o.elektro-Lovosice, Nábytek-rodinná pohoda Lhotka n.L., město Lovosice,

Vodácký závod „Porta Bohemica“

Vodácký závod „Porta Bohemica“LOVOSICE - Po skončení závodu v Lovosicích počalo hodnocení celého závodu od pátku až do neděle. Válečné porady organizátorů, nám připravily hladký průběh celých závodů. Tímto jim děkujeme. Zkuste sami po přečtení článku vyřknout ortel, zda by se Vám závod líbil či ne. Celé to vypuklo v pátek v podvečer, kdy začaly přijíždět kluby z celé České republiky. Ubytováni byly na lovosickém koupališti ve vlastních stanech. Jistě víte, že tento víkend od 21.4. - 22.4. se ozývaly poslední záchvěvy zimy a přišly mrazíky do mínus tří stupňů. Nikdo neumrzl…

V pátek večer se konala prezentace závodníků v hostinci v loděnici. Zjištění osmnácti závodních posádek nám přineslo příjemný pocit, že po delší době se k nám vodáci rádi vracejí. Dále večer pokračoval zahříváním v hostinci. Děti se zdržovaly u táborového ohně a sdělovaly si zážitky z dob mimo sezónu, kdy se neviděly. V sobotu se soutěžilo ve třech disciplínách - slalom, sprint a plavání. Není třeba vysvětlovat, že den to byl náročný. Po plavání v lovosickém bazénu měli závodníci připravenou taneční zábavu. Hrála hudební skupina Paradox. Oni se postarali o příjemnou zábavu a závodníci ji vřele ocenili.

Druhý den nijak závodníky nešetřil. Měli před sebou sjezd s vloženou střelbou. Startovalo se od loděnice, dále přes píšťanské jezero do Litochovic. Sjezd měřil devět kilometrů. Z klubu Deli Lovosice se závodníci nominovali v těchto kategoriích: muži, ženy, juniorky. Přesto, že lovosičtí závodníci neholdují disciplíně plavání, dokázali v ostatních disciplínách předvést jejich přednosti. Ženy a juniorky vybojovaly první místa. Mužům se nepodařilo umístit na stupních vítězů, ale jejich výkony vypadaly velmi sympaticky. Snad jim dále bude přát štěstí. Průběh závodu natáčela regionální televize.

Při vyhlášení byli vítězní závodníci oceněni krásnými cenami od sponzorů. Zlaté medaile předával Pan starosta Jan Kulhánek. Po dokončení vyhlášení začalo loučení vodáků různých klubů. Vidět a slyšet byly gratulace, polibky, přání šťastného návratu do Plzně, Čelákovic, Náchoda, Starého Kolína a dalších míst. Největším oceněním celého víkendu byla spokojenost závodníků i pořadatelů. Měřit síly se budou při dalších závodech v Řevnicích, Žamberku , Starém Kolíně, Čelákovicích, Plzni, na Krumlovském maratonu…. Velké díky patří pořadatelům, pomocníkům, závodníkům a sponzorům.

Sponzoři závodu: HIKO Sport, HUDY SPORT - Ústí nad Labem, Moundfield - Terezín, hudební skupina Paradox, Lovochemie, a.s.- Lovosice, Spojmat - Otto Hanuš, Maggi, Fitnes centrum Sarajevo-Roman Doleček, Ovoce, zelenina - Pert Vild, Potraviny - Krátký a spol., s.r.o., Silverpoint.cz - Ústí nad Labem - OC Sever, Opavia - LU,a.s., Jindřich Chramostil, Herstav - s.r.o., PeHaK v.o.s. - Krajíček Radek, Břetislav Dvořák - „DUHA“- obchod s textilem, HERNA MINI - PENTAL s.r.o.- Lovosice, Kancelářský nábytek M1- Litoměřice, KETTY- CL s.r.o. - František Vlk, Železářství Bunek s.r.o. - Litoměřice, JK MOBIL - Martin Vacek - Česká Lípa, Geodézie On Line, spol. s.r.o - Česká Lípa, Černá Jaroslava - aranžérské služby - Lovosice, Firma Gaso, Pavel Lerch, Kofola

Autor: Lenka Joachimsthalerová


Mistrytrině ČR 2004

Mistryně jsou z Lovosic

Na českolipském koupališti pózují s pohárem mistryň republiky ve vodáckém víceboji na pramicích, ženy agilního klubu Svazu vodáků ČR Čokoládoven Lovosice ve složení - Joachimsthalerová, Heřmanovská, Týlová, ve spodní řadě kapitánka Suchomelová a se svým synem Holečková. Přebornický titul vybojovaly na konci května ve dvoudenním závodě složeného z plavání, slalomu, sjezdu po Ploučnici a sprintu.

S pílí členů tohoto Klubu vodáků se mohou všichni seznámit na jejich povodní zničené loděnici "Na Přívoze", kterou staví od základů znovu.

Login

Vytvořeno © 2009 Chabera tvorba stránek publikační systémy